Lacquerward дрвена кутија

Краток опис:

Името на брендот: Xin Ји Материјал: дрво Големина: Прилагодено боја: CMYK / Pantone бои офсет печат површина по завршувањето: Сјај или Мет Ламиниране, сјај или мат лак, воден слој, УВ, втиснување и debossing, топла печат, блескавата, собираат, умре сечење за козметички пакување кутија. Употреба: сите производи пакет, на пример: храна, електроника производи, чај, месо, млеко, боја, масло ... итн Тема: рециклирани материјали Прилагодено Подреди по: Прифати Место на потекло: Шандонг, Кина (континентална) Packi ...


детали за производот

Тагови производ

产品 尺寸 1牛皮纸 袋 3

Името на брендот: Xin Ји

Материјал: дрво

Големина: индивидуално

Боја: CMYK / Pantone бои офсет печат

Површинска Завршно: Сјај или Мет Ламиниране, сјај или мат лак, воден слој, УВ, втиснување и debossing, топла печат, блескавата, собираат, умре сечење за козметички пакување кутија.

Употреба: сите производи пакет, на пример: храна, електроника производи, чај, месо, млеко, боја, масло и др ...

Тема: рециклирани материјали

Прилагодено Подреди по: Прифати

Земја на потекло: Шандонг, Кина (континентална)

Пакување: 1pcs во polybag. неколку парчиња во кутија

Испорака: Кога печатите заврши, време производството според количина цел. На пример: 10,000pcs: 5-7 работни дена; 50,000pcs: 7-10 работни дена; 100.000: 10-15 работни дена.

Капацитет за производство на: 1,200,000pcs / ден на сите хартија кутии

Контрола на квалитетот: МК-T10440-2008

Изградба: капак + тело + дното

MOQ: 500 парчиња

Уметнички дела: За да бидат обезбедени од страна на купувачот

HS Код: 4420909090

Примерок задолжен: Нашите акции постојат примероци, ќе се обезбеди за вас бесплатно и корисниците треба само задолжен плаќање превозот. Прилагодено примероци треба да се плаќа 100% на прв и тоа не е се враќа

задолжен мувла: Треба да се плаќа 100% во првиот и тоа може да биде се враќа кога количината на нарачката е до 100 илјади парчиња

Примерок / Мувла доведе време: околу 10 работни дена за exsiting мувла; околу 20-25days за нов калап (по уплатата и уметнички дела потврди)

Примероци Време на испорака: 10 работни дена по одобрувањето на примерокот и уплата

Рок на плаќање: Со T / T, 30% депозит, биланс пред пратката


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    
    WhatsApp Онлајн Chat!